<< Los Nr. 107 - ...   Los Nr. 109 - ... >>

Los Nr. 108 - Auction E-Live 3

           ROMA           Imperio ...
           ROMA           Imperio ...
Schätzpreis:
800,00 EUR
Ausrufpreis:
600,00 EUR
600,00 EUR

ROMA Imperio - Nerón (54-68 dC). Denario. a/ NERO CAESAR. r/ AVGVSTVS GERMANICVS. (RIC 47; Sear 1041). 3,2 g. Muy rara.

Erhaltung: mbc+/ebc

Gebote

Status:
geschl. Auktion